Jēkabpils Biznesa inkubatorā pirmais uzņēmums – SIA „Picus”, kura līdzīpašniece ir BSA lektore

Jēkabpilieši izmanto kritumu ekonomikā, dibinot jaunus uzņēmumus - pirmais uzņēmums, kas sācis izmantot Jēkabpils Biznesa inkubatora pakalpojumus, ir SIA „Picus”. Tagad tam jau pievienojušies vairāki citi, bet „Picus” īpašniekiem tieši Biznesa inkubatora parādīšanās deva impulsu pārvērst savu nodarbošanos par biznesu un reģistrēt uzņēmumu. SIA „Picus” pieder ģimenei - Dacei Ščadro un Ģirtam Ekkertam. Abi atnāca uz Daces dzimto Jēkabpili pēc 10 gadiem Rīgā. Lai gan tika atstāts darbs starptautiskā auditorkompānijā, Dace teic, ka tas bijis, domājot par labāku vidi un jauniem izaicinājumiem.
„Picus” ir divi darbības virzieni: gravēšana kokā un juridiskās konsultācijas. Dace ir juriste, kura pasniedz Baltijas Starptautiskajā akadēmijā topošajiem tiesību speciālistiem komerctiesības un intelektuālā īpašuma tiesības. Viņa arī sniedz konsultācijas par juridiskiem jautājumiem. Savukārt Ģirta pamatdarbs pašreiz ir kokapstrādes tehniķis kādā no vietējām galdniecībām. Viņš piecu gadu laikā izveidojis pats savu automatizētu kokgriešanas iekārtu, kuras darbības princips ir līdzīgs kā printerim. Vispirms datorā tiek izveidots zīmējums, ko nosūta iekārtai, bet tā ar dažādiem instrumentiem izfrēzē vajadzīgo zīmējumu izvēlētajā materiālā.
Uzņēmumu viņi reģistrēja 2009. gada novembrī. Tad arī tika intensīvi strādāts, bet pašlaik kokapstrādes iekārta tiek pārbūvēta, kam finansējums saņemts no Biznesa inkubatora. Tā telpās Daces un Ģirta uzņēmumam būs birojs telpas, bet ražošanas telpas atradīsies blakus ēkā, kur pašlaik vecā kinoteātra mājā notiek remontdarbi.
Abi atzīst, ka ērtāk noteikti būtu strādāt algotu darbu un katru mēnesi saņemt algu. – Mēs izlēmām, ka vajag dibināt uzņēmumu, jo riskējam tikai ar laiku un nedaudz naudas. Nospriedām, kāpēc gan nepamēģināt? – saka Ģirts. - Mēs esam laba komanda - Ģirts pārzina tehniskās lietas, es dokumentāciju, mārketingu, juridiskos jautājumus, - viņu papildina Dace.
Ģirts spriež, ka masveida ražošana viņu nesaista, bet, iespējams, perspektīva jaunajam uzņēmumam varētu būt neliela sērijveida ražošana. Te „Picus” varētu sadarboties ar galdniecībām, lai izgatavotu sarežģītas mēbeļu detaļas, logu aplodas un slēģus, kā arī turpināt strādāt pie individuāliem pasūtījumiem. Tāpat ir ideja arī par kokapstrādes iekārtu ražošanu.
Drīzumā ar Biznesa inkubatora palīdzību „Picus” tiks pie savas interneta mājaslapas, tāpat tiek sniegti telpu īres, grāmatvedības un sekretariāta pakalpojumi un palīdzība publicitātes pasākumu organizēšanā. Savukārt Dace sniedz juridiskās konsultācijas Biznesa inkubatora Jēkabpils un Aizkraukles uzņēmumiem.
No valsts jaunie uzņēmēji cer sagaidīt vienkāršākas prasības grāmatvedības kārtošanai. Ja vēl šādiem jauniem maziem uzņēmumiem piešķirtu nodokļu atlaides, Ģirts un Dace būtu pavisam apmierināti. Lielākas izdevumu ziņā esot sociālais nodoklis. - Lai gan no malas uzņēmējdarbība var šķist aizraujoša, tas ir smags ikdienas darbs, kas bieži ievelkas līdz pat vēlai naktij, - atklāj Dace.

(Pārpublicēts no Jēkabpils rajona laikraksta „Brīvā Daugava”, 21.01.2010.