BSA un BPMA Jēkabpils filiāles pārstāvji apmeklē EP Strasbūrā

Laiku pa laikam kāda izglītības iestāde tiek uzaicināta iepazīties ar Eiropas Parlamenta (EP) darbību. Septembra sākumā (06.-11.09.2010.) šāda iespēja tika dota arī Baltijas Starptautiskās Akadēmijas (BSA) un Baltijas Psiholoģijas un menedžmenta augstskolas (BPMA) studentiem un pasniedzējiem. Citus gadus mūs uz EP aicināja Georgs Andrejevs, šoreiz - Alfrēds Rubiks.
Ļoti agrā septembra rītā mēs, trīs Jēkabpils filiāles studenti - BSA pārstāvji Solvita Koja (studiju programma „Tiesību zinātne”) un Artūrs Drozds (studiju programma „Uzņēmējdarbība”), BPMA pārstāve Marina Goršelatova (studiju programma „Sociālais darbs”) - un pasniedzēja Stella Mekša devāmies uz Rīgu, kur kopā ar Rīgas un citu filiāļu pārstāvjiem sākās mūsu ceļojums. Šajās sešās dienās mēs apmeklējām tādas Eiropas pilsētas kā Vroclova, Nirnberga, Strasbūra, Bāden-Bādene, Frankfurte pie Mainas un Drēzdene. Pilsētas bija ļoti dažādas un katram no mums sirdī palika kāda vieta, kurā vēlreiz gribētos atgriezties – vienam tā bija Nirnberga ar interesanto arhitektūru, citam modernā Frankfurte ar tās debesskrāpjiem, bet vēl kādam Bāden-Bādene ar nesteidzīgo dzīves ritmu un veselīgajām atpūtas iespējām termālajos baseinos un pirtīs.
Galvenais ceļojuma mērķis bija Strasbūra un EP. Ir grūti atstāstīt tās emocijas, kas pārņem, ieejot EP ēkā un ieraugot patiešām iespaidīgo ēkas iekšpagalmu. Dodoties iekšā, vispirms jāiziet drošības pārbaude cauri metāla detektoriem, un tikai tad var sākties mūsu ekskursija pa EP ēku.
Vispirms gida pavadībā devāmies uz EP tribīni, kur no skatītāju balkonu vērojām un klausījāmies deputātu debates par ierobežojumiem izmēģinājumos ar dzīvniekiem, un cītīgi iepriekš izsniegtajā plānā mēģinājām atrast arī mūsu Latvijas deputātu vietas un saskatīt pašus deputātus. Pēc EP tribīnes apmeklējuma sekoja fotografēšanās pie ES valstu karogiem. Pēc tam devāmies uz semināru zāli, kur noklausījāmies EP deputāta A.Rubika stāstījumu par viņa darba pienākumiem un iespaidiem EP. Semināra otrajā daļā uzstājās semināra vadītāja Laura - meitene no Latvijas, kura iepriekš bija strādājusi par tulku EP, bet šobrīd vada seminārus grupām no visas pasaules. Viņa stāstīja, ka arī šobrīd EP ir nepieciešami tulki no Latvijas un ka ikvienam, kurš pārvalda svešvalodas un kuram ir vēlme strādāt tulka darbu, ir iespēja pieteikties darbam EP.
Lai arī Eiroparlamenta ēkā pavadījām vien dažas stundas, taču tās tiešām bija jaunu un neaizmirstamu iespaidu bagātas.
Paldies par doto iespēju apmeklēt EP BSA un BPMA filiāļu daļas vadītājai Rūtai Cipijai un mūsu filiāles direktorei Intai Čamanei, kas šādi novērtē mūsu studiju un ārpusstudiju darba sasniegumus!