IZLAIDUMS - 31.01.2009.

Baltijas Starptautiskās Akadēmijas (BSA) Jēkabpils filiāli beigušajiem 26 tiesību zinātņu programmas un 16 uzņēmējdarbības vadības programmas studentiem 31.01.2009. bija izlaidums. Uz svinīgo diploma saņemšanu, ģērbti mantijās un kantainajās studentu cepurēs, viņi pulcējās Tautas namā. Skanēja solījumi strādāt Latvijai, lai kur arī viņi atrastos, katrs savā pilsētā un pagastā.
Filiāles vadītāja Inta Čamane pateicās studentu ģimenēm un akadēmiskajam personālam un atzina, ka lielākais gandarījums ir par to, ka ir tik daudz cilvēku, kas spējuši sekmīgi savienot darbu ar mācībām 4.5 gadu garumā un izpratuši, cik svarīgi šajos laikos ir investēt savā izglītībā un savā izaugsmē. – Visvairāk gribētos, lai jūs saprastu, ka nav vienas patiesības un arvien meklētu labāko iespējamo risinājumu. Novēlu jums veiksmīgu loga atvēršanu uz pasauli, - tā saņemot augstākās izglītības diplomus, Jēkabpils studentiem teica I. Čamane.
BSA rektors Arkādijs Vocišs, kurš savulaik beidzis Jēkabpils 3.vidusskolu, tāpat pauda gandarījumu par 42 absolventiem, kas ieguvuši tik vajadzīgo juriskonsulta vai uzņēmējdarbības vadītāja kvalifikāciju. Šajā laikā diplomus saņem arī citu BSA filiāļu studenti daudzās Latvijas pilsētās: Smiltenē – 41, Daugavpilī – 50, Rēzeknē – vairāk nekā 60. A. Vocišs mudināja jaunos uzņēmējdarbības vadītājus ne tikai strādāt par menedžeriem uzņēmumos, bet arī dibināt savas kompānijas, bet juristiem ieteica atcerēties, ka neatkarīgi no likumu pantiem vienmēr jāņem vērā cilvēks. Tāpat viņš rosināja domāt par to, ka drīz Latvijā sagaidīsim daudz imigrantu darbaspēka, kas būs cilvēki ar pavisam citu mentalitāti, nekā mums ierasts redzēt, un vēlēja nule kā diplomētajiem speciālistiem turpināt mācības maģistrantūrā. Jēkabpils domes vārdā akadēmijas beidzējus sveica arī deputāts Vladimirs Ždanoks. Viņš uzsvēra, ka pašvaldībās ļoti nepieciešami juristi, jo tikai šajā jomā izglītots cilvēks spēj orientēties likumu blāķos, kas vēl ik dienas nāk klāt. Runājot par uzņēmējdarbības specialitātes beidzējiem, deputāts uzsvēra, ka mums nepieciešama ražošana, jo veikali vien neko nepelna.
Vēlam veiksmi nu jau bijušajiem BSA Jēkabpils filiāles studentiem!

(Pārpublicēts no Jēkabpils rajona laikraksta „Brīvā Daugava”, autore Ilze Kalniņa)


Ieskats pasākumā.